Rok 2012

Czy Rusałka musi być powtórką z historii Strzeszynka?
2012-12-29

W czerwcu ubiegłego roku Dyrektor POSiR chwalił się z wyremontowania w Strzeszynku trzech boisk do siatkówki i zbudowania jednego nowego w sumie za 44 tys. złotych. Mówił również o przyszłych inwestycjach na terenie tego ośrodka (za 280 tys. złotych), ale zaznaczył, że: wszystko zależy od funduszy i tego ile uda nam się zaoszczędzić w innych miejscach.

Tym innym miejscem od lat była Rusałka.

więcej ...
Nowe informacje na temat Rusałki w Głosie
2012-12-20

Rozmowa z Jakubem Jędrzejewskim, przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej Rady Miasta Poznania - czytaj. Oprócz tego o zmianie na stanowisku dyrektora POSiR - czytaj. O Rusałce piszą także inni czytaj.

więcej ...
Po co nam nad Rusałką przedszkole?
2012-12-19

Konkursu na administratora ośrodka nie będzie(?). Fundacja specjalizująca się w prowadzeniu szkół, przedszkoli i żłobków zdaniem POSiR-u jako jedyna nadaje się na zarządcę ośrodka nad Rusałką. Na ten temat pisze dzisiejszy Głos Wielkopolski.

Zmienić oblicze Rusałki pisząc nieprawdę?
2012-12-17

W numerze Głosu Wielkopolskiego z dnia 21 listopada br. w artykule Jezioro Rusałka ma zmienić swoje oblicze zamieszczono bezpodstawne i nieuczciwe oskarżenie pod adresem administratora Rusałki. Sformułowanie plaża porośnięta wysoką trawą i góry śmieci jest niesprawiedliwe wobec człowieka, który naszym zdaniem przez wiele lat w przykładny sposób dbał o porządek i powierzone mu przez miasto mienie.

więcej ...
Przejścia przy Placu Spiskim wykończone
2012-11-27

Zdjęcie zamieszczone obok jest już nieaktualne. Po dziesięciu latach od renowacji Placu Spiskiego Zarząd Dróg Miejskich wybrukował brakujące odcinki przejść po stronie zachodniej placu. Pisaliśmy na ten temat w kwietniu br. zobacz artykuł.

Konsultacje społeczne planu Sołacza
2012-11-26

Biuro Kształtowania Relacji Społecznych Urzędu Miasta Poznania zaprasza na spotkanie II etap konsultacji społecznych dotyczący projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Sołacz część A i D (granice na rysunku obok).

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 10 grudnia br. o godz. 17.00 w Gimnazjum nr 63, ul. Drzymały 4/6 w Poznaniu.

Na temat historii powstawania planu dla Sołacza czytaj w zakładce Plan dla Sołacza

Place zabaw
2012-11-14

W tym roku zostanie sporządzony projekt boiska i placu zabaw przy ulicy Dojazd, a budowa rozpocznie się wiosną 2013 roku.

Również wiosną przyszłego roku dokończone zostaną prace na placu zabaw przy ulicy Wojska Polskiego i wtedy zostanie on udostępniony dzieciom.

Dla kogo Rusałka?
2012-11-09

Jeszcze w tym miesiącu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zamierzają ogłosić konkurs, którego zwycięzca zostanie gospodarzem ośrodka nad Rusałką na mocy wieloletniej umowy. Pytanie: jakim będzie gospodarzem? Obecny administrator ma umowę z możliwością trzymiesięcznego wypowiedzenia. W sierpniu ubiegłego roku poruszaliśmy ten temat w artykule: Jakiej Rusałki chcemy?.

więcej ...
V Zaduszki Sołackie
2012-10-26

Zapraszamy na piąte Zaduszki Sołackie w dniu 2 listopada o godzinie 20.00 do kościoła pw. św. Jana Vianney. Gospodarzem koncertu tradycyjnie będzie Sołacki Chór Kameralny.

Wystąpi również Schola Gregoriańska Canticum Cordium działająca pod kierunkiem ks. dra Mariusza Białkowskiego, który poprowadzi koncert i między innymi przybliży słuchaczom specyfikę śpiewu gregoriańskiego.

Wyrzuć graty z chaty
2012-10-11

Kolejną akcję wywożenia odpadów wielkogabarytowych organizujemy w sobotę 20 października. więcej ...

Modernizacja placu zabaw przy Wojska Polskiego
2012-10-08

Jeśli dopisze pogoda, prace związane z modernizacją placu zabaw przy ulicy Wojska Polskiego zakończą się w tym roku.

więcej ...
Parking przy Chacie Polskiej niezgodny z prawem
2012-10-04

Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził, że parking przed sklepem Chata Polska został wykonany niezgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane.

więcej ...
Prace związane z powstaniem placu zabaw przy Dojeździe wreszcie ruszą
2012-10-04

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczął działania zmierzające do zbudowania placu zabaw przy ulicy Dojazd 30.

O kłopotach z rozpoczęciem prac pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku zobacz artykuł. Teraz w piśmie przesłanym do Rady Osiedla, ZKZL informuje o przystąpieniu do realizacji inwestycji.

więcej ...
Poznański Budżet Obywatelski 2013
202-10-01

Do 10 października można wybierać najlepsze propozycje do Budżetu Obywatelskiego.

więcej ...
Sprawozdanie z wycieczki do Lednicy 27.09.2012r.
2012-09-30

W dniu 27.09.2012r. Ośrodek Kultury Wierzbak przy wsparciu finansowym Rady Osiedla Sołacz zorganizował wycieczkę dla seniorów.

więcej ...
Można odbierać worki na liście
2012-09-30

U pani Danuty Kańskiej przy ul. Wojska Polskiego 21/1 w godzinach 17.00-19.00 można odbierać worki na liście z chodników przy posesjach.

Zapraszamy na wycieczkę dla seniorów
2012-09-21

Rada Osiedla Sołacz zaprasza seniorów na wycieczkę Szlak Piastowski w miniaturze.

Wyjazd w czwartek 27 września 2012 r o godzinie 9.00, zbiórka o 8.30 przed Klubem Wierzbak, powrót o godzinie 15.00.

więcej ...
XV Koncerty Solackie
2012-09-18

Zakończyła się piętnasta edycja Koncertów Sołackich. W niedzielne popołudnia lipca, sierpnia i pierwszej połowy września w Parku Sołackim wysłuchaliśmy jedenastu koncertów.

więcej ...
Pomysł na zdziczały Park Sołacki w Głosie Wielkopolskim
2012-09-06
Jerzy Juszczyński - prezes oddziału Polskiego Klubu Ekologicznego - torszczy się o to, jak przyciągnąć ludzi do zdziczałego Parku Sołackiego więcej ...
Animaliówka nad Rusałką
2012-09-05

Zapraszamy na festyn, który odbędzie się w dniach 8 i 9 września na terenie naszego osiedla - plakat obok.

Przy okazji: ponowiliśmy naszą prośbę do dyrektora POSiR o spotkanie w sprawie przyszłości ośrodka rekreacyjnego nad Rusałką. Dofinansowanie Miasta Poznania do naszego ośrodka jest bardzo małe, a umowa z administratorem podpisana na czas nieokreślony (z możliwością wypowiedzenia z trzymiesięcznym terminem). Trudno zatem mówić o inwestycjach, które są na terenie rekreacyjnym nad Rusałką niezbędne.

Konkurs fotograficzny dla seniorów
2012-07-31

Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w konkursie fotogra- ficznym dla seniorów (powyżej 55 roku życia). Konkurs odbywa się w okresie wakacyjnym (do 28 sierpnia) pod honorowym patronatem Starosty Poznań- skiego. Konkurs jest bezpłatny.

Pobierz regulamin
W sierpniu początek remontu chodnika ulicy Mazowieckiej
2010-07-30

W sierpniu rozpocznie się remont chodnika ulicy Mazowieckiej ze środków finansowych Rady Osiedla Sołacz. W tym roku zostanie wykonany pierwszy etap remontu - odcinek od ulicy Śląskiej do Pomorskiej - strona północna. Inwestycję zrealizuje firma PUH Bud Bruk Ryszard Mielcarek z Czempinia.

O projekcie remontu chodnika pisaliśmy w ubiegłym roku - zobacz artykuł.

Powstaje praca magisterska o krajobrazie Sołacza
2012-07-22
Pani Daria Łabędzka, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Architektura Krajobrazu pisze pracę magisterską na temat Studium krajobrazu i wytyczne do planu zagospodarowania przestrzennego Sołacza. więcej ...
Portret Sołacza i jego mieszkańców
2012-07-22

Pani Anna Gregorczyk - fotograf, redaktor - razem z Poznańską Grupą Fotograficzną INNA zamierza zorganizować plener fotograficzny dla grupy (8-9 osób), który skupiłby się na uchwyceniu historii i rozwoju Osiedla Sołacz, pokazując jego zakamarki i niepowtarzalny klimat.

więcej ...
Klub Sportowy Leśnik przeniesie się na Sołacz?
2012-07-11

Zarząd Klubu Sportowego Leśnik zwrócił się do nas z prośbą o poparcie starań, mających na celu wydzierżawienie terenu pod budowę torów łuczniczych na terenie Osiedla Sołacz.

Urząd Miasta w grudniu 2010 roku sprzedał Akademii Wychowania Fizycznego teren wraz z torami łuczniczymi i w ten sposób pozbawił Klub bazy do prowadzenia działalności.

więcej ...
Odbył się festyn rodzinny w Domu Młodzieży
2012-06-03

Gratulujemy organizatorom udanej imprezy, na której mieszkańcy Sołacza bawili się wspólnie z wychowawcami i wychowankami tego ośrodka.

Ogromna ilość atrakcji była, wraz z gościnnością gospodarzy, gwarancją wspaniałej zabawy dla uczestników w każdym wieku. Kuchnia na świeżym powietrzu działała bez przerwy, wydając nieograniczoną ilość posiłków. Dziękujemy, to był bardzo udany dzień.

Zielony Poznań
2011-05-01

Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu Zielony Poznań. Zgłoszenia przyjmuje, również w tym roku, Przewodnicząca Zarządu Osiedla - Ewa Drobczyńska - tel. 601 949 206. Szczegóły na stronie miejskiej

Konkurs Fotograficzny Sołacz wczoraj i dziś
2012-04-24

Z przyjemnością informujemy o inicjatywie Gimnazjum nr 63 - konkursie fotograficznym, do którego organizatorzy zaprosili całą społeczność Sołacza. Szczegóły na stronie Gimnazjum - w zakładce Aktualności.

Przypominamy, że my również prosimy o udostępnienie starych fotografii.

Szósty rowerowy Rajd Sołacki
2012-04-12

Wszystkich zainteresowanych tym, co się dzieje na Sołaczu zapraszamy na kolejny rajd rowerowy. Obok zdjęcie i link do galerii zdjęć z pooprzedniego rajdu. Wyruszymy w niedzielę 13 maja o godzinie 15.00 sprzed restauracji Meridian.

więcej ...
Naprawmy to!
2012-04-14

Polecamy niedawno uruchomiony projekt Naprawmy To, o którym więcej można poczytać na stronie Stowarzyszenia Projekt: Polska.

Serwis umożliwia naniesienie na mapie problemów z miejską infrastrukturą (np. dziury w jezdni, niesprawna sygnalizacja świetlna).

więcej ...
Apel o wypożyczenie starych fotografii
2012-04-06

Zbieramy stare fotografie Sołacza.

więcej ...
Przejście przy Placu Spiskim
2012-04-06

Wysłaliśmy pismo do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o uzupełnienie brakujących odcinków chodnika.

Podczas prac rewaloryzacyjnych wykonywanych 10 lat temu na Placu Spiskim chodniki od strony zachodniej zakończono około 1,5 m przed krawężnikiem placu. Mimo próśb i wniosków mieszkańców o przedłużenie przejścia, nie zrobiono tego.

więcej ...
Likwidacja Szkoły na Golęcinie - i co dalej?
2012-04-03

W ekspresowym tempie zdecydowano o likwidacji Zespołu Szkół Technicznych na Golęcinie. Jakie są plany wykorzystania tego unikalnego obiektu?

więcej ...
Wieżowce przy ulicy Drzymały
2012-04-02

Rada Osiedla Sołacz przesłała pismo do Prezydenta Miasta Poznania.

więcej ...
Na stronie Wiadomości z Magistratu przypomniano o zakazie spalania odpadów zielonych.

Sołacki Chór Kameralny pod dyrekcją Marianny Majchrzak zaprasza na koncert pasyjny do naszego kościoła parafialnego p.w. św. Jana Vianney w Niedzielę Palmową 1 kwietnia na godzinę 19.30. W programie między innymi prawykonanie kompozycji młodego poznańskiego kompozytora Marka Raczyńskiego Exaudi me Domine.

Sołacki Chór Kameralny jest laureatem V Konkursu Chóralnego im. Wacława z Szamotuł, a Marianna Majchrzak zdobyła tam nagrodę dla najlepszego dyrygenta. Zobacz nagranie

Plan dla Sołacza jeszcze nie teraz
2012-03-14

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest jeszcze w trakcie opracowania. Konsultacje społeczne, a więc pierwsze publiczne przedstawienie projektu nastąpi nie wcześniej niż w maju br.

więcej ...
Zaproszenie na Targi Aktywni 50+
2012-03-03

Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza nie tylko seniorów na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 17 i 18 marca na trzecią edycję targów Aktywni 50+.

Na stronie internetowej można dowiedzieć się, jaki był program w 2011 roku, zobaczyć zdjęcia oraz zapoznać się z programem na rok 2012. Ceny biletów: 7 zł - bilet jednodniowy i 9 zł - bilet dwudniowy.

Wieżowce przy ulicy Drzymały
2012-03-01

Otrzymaliśmy pismo z Wydziału Urbanistyki i Architektury dotyczące budowy budynków ulicy Dzymały i Urbanowskiej, o których pisała poznańska prasa.

więcej ...
Wkrótce na Sołacz tramwajem linii numer 18 zamiast 11
2012-03-01

Otrzymaliśmy pismo z Zarządu Transportu Miejskiego, w którym poinformowano nas o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, które nastąpią po oddaniu do użytku trasy do Franowa. Tramwaj linii numer 11 nie będzie już jeździł do Piątkowa lecz na Ogrody. Zamiast tego przez Sołacz do Piątkowa z taką samą częstotliwością będzie kursowała linia nr 18 na trasie Starołęka - Hetmańska - Głogowska - Roosevelta - Wielkopolska - Piątkowo. Zobacz pismo ZTM

Zespół Szkół na Golęcinie rozwiązany
2012-02-29

Rada Miasta zadecydowała o rozwiązaniu Zespołu Szkół Technicznych im. Michała Drzymały na Golęcinie. Zobacz wyniki głosowania

Zespół Szkół na Golęcinie do likwidacji?
2012-02-25

Namawiamy do śledzenia, na przykład na forach internetowych lub w poznańskiej prasie, sprawy likwidacji Zespołu Szkół Technicznych im. Michała Drzymały.

Kibicujemy Panu Dyrektorowi Janowi Rybackiemu, nauczycielom i uczniom w zmaganiach w nierównej walce z możnymi tego miasta.

więcej ...
EURO 2012 na Sołaczu
2012-02-05

Dziecięca strefa EURO 2012 prawdopodobnie powstanie w Parku Sołackim.

więcej ...
Coraz więcej parkujących samochodów
2012-02-05

Wzrasta liczba samochodów parkujących na Sołaczu. I nie jest to niestety wyłącznie skutek wzrostu zamożności jego mieszkańców. Coraz więcej ludzi parkuje tutaj samochody i przesiada się na tramwaj, żeby móc łatwiej poruszać się po zatłoczonym centrum Poznania.

więcej ...
Prace nad planami dla Sołacza trwają
2012-01-12

Otrzymaliśmy pismo Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

więcej ...
© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki