XV Koncerty Solackie

2012-09-18

Zakończyła się piętnasta edycja Koncertów Sołackich. W niedzielne popołudnia lipca, sierpnia i pierwszej połowy września w Parku Sołackim wysłuchaliśmy jedenastu koncertów.

Niektóre z nich związane były z konkretnymi środowiskami. Po raz czwarty odbył się koncert dedykowany społeczności Sołacza, powiązany z obchodami patrona tutejszej parafii, świętego Jana Vianney. Po raz trzeci obchodziliśmy Dni Lwowa i Kresów razem z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Po raz pierwszy w tym roku gościliśmy na scenie przy Meridianie uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 63 z ulicy Drzymały. Właśnie te koncerty służą zbliżeniu różnych środowisk. Kresowiacy odwiedzają Sołacz, poznają jego mieszkańców pasjonujących się dbałością o zachowanie charakteru swojego osiedla, a mieszkańcy Sołacza mogą lepiej zrozumieć sentymenty ludzi urodzonych na Kresach, którzy utracili swoje domy rodzinne. Kadra nauczycielska Gimnazjum nr 63, prezentując dokonania artystyczne uczniów i absolwentów, pokazała nam, że dba o swoją artystycznie uzdolnioną młodzież i korzysta z okazji, by się nią pochwalić. Chcielibyśmy aby takich integrujących wieczorów było jak najwięcej.

Koncerty mają swoją stałą publiczność, złożoną w większości z seniorów. Mamy nadzieję, że mile spędzili niedzielne popołudnia wśród parkowej zieleni. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. Dziękujemy również sponsorom: Cukierni Weber oraz Państwu Stanisławowi i Annie Jasińskim, którzy są stałymi bywalcami koncertów.

Z żalem żegnając odchodzące lato zapraszamy już teraz na jeszcze jeden w tym roku koncert - w ramach cyklu, który również wchodzi do sołackiej tradycji. Już po raz piąty Rada Osiedla Sołacz wspólnie z sołacką parafią organizuje koncert słowno-muzyczny Zaduszki Sołackie w kościele pw. św. Jana Vianney. Od kilku lat jednym z wykonawców oraz współorganizatorem artystycznym jest Sołacki Chór Kameralny, który w tym roku zamierza zaprosić do wspólnego występu Scholę Gregoriańską Canticum Cordium działającą pod kierunkiem ks. dra Mariusza Białkowksiego.

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki