Apel o wypożyczenie starych fotografii

2012-04-06
Drodzy Państwo,

mijają kolejne lata, nasza dzielnica się zmienia, z każdym rokiem przybywa domów, ubywa drzew, zmieniają się ulice...

Chcielibyśmy przypomnieć sobie Sołacz sprzed lat i zachować ten obraz na dłużej. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o udostępnienie zdjęć związanych z Sołaczem - ulic i mieszkańców - z Państwa archiwów domowych. Mogą to być widoki dzielnicy, zdjęcia z uroczystości lokalnych czy rodzinnych, które miały miejsce na Sołaczu, w Państwa domach i ogrodach, ze spacerów czy zabaw...

Prosimy o fotografie i wspomnienia z poprzedniego stulecia. Najbardziej interesują nas te najstarsze czy dokumentujące miejsca, których już nie ma lub bardzo się zmieniły. Ale równie cenne są te z niedawnej przeszłości - z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych poprzedniego wieku... Gdybyście zechcieli Państwo opatrzyć te zdjęcia komentarzem albo notatkami o wydarzeniach uchwyconych na fotografiach, te materiały byłyby jeszcze cenniejsze... I może udałoby się wspólnie stworzyć portret Sołacza w XX wieku.

Chcielibyśmy pokazać na naszej stronie internetowej kolekcję archiwalnych widoków Sołacza, które wszyscy będziemy mogli zobaczyć, a może nawet wydać w formie książkowej.

Prosimy o przyniesienie zdjęć do siedziby Rady Osiedla - ul. Drzymały 4/6, np. w środę, 9 maja w godzinach od 18-19.30 albo o wiadomość e-mailem na adres: rosolacz@onet.pl bądź o kontakt telefoniczny pod numerem komórkowym: 607 283 354. Możemy osobiście odebrać zdjęcia od Państwa, pożyczyć na kilka dni i po zeskanowaniu zwrócić.

Liczymy na Państwa pomoc

Rada Osiedla Sołacz

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki