Zespół Szkół na Golęcinie do likwidacji?

2012-02-25

Namawiamy do śledzenia, na przykład na forach internetowych lub w poznańskiej prasie, sprawy likwidacji Zespołu Szkół Technicznych im. Michała Drzymały.

Kibicujemy Panu Dyrektorowi Janowi Rybackiemu, nauczycielom i uczniom w zmaganiach w nierównej walce z możnymi tego miasta.

Dzisiaj (25 lutego 2012) obradowała Komisja Oświaty i Wychowania. Głosowane były dwa wnioski: pierwszy zgłoszony przez Przemysława Alexandrowicza - aby rekomendować Radzie Miasta odstąpienie od likwidacji Zespołu Szkół i następnie wniosek Przewodniczącego Komisji, Przemysława Foligowskiego o odstąpienie przez Komisję od opiniowania wniosku o likwidację.

Pierwszy wniosek był uzasadniony brakiem czasu na rzetelne rozpatrzenie problemu dalszego funkcjonowania Szkoły, ale również olbrzymiego majątku, będącego własnością miasta. Ten pierwszy wniosek został odrzucony przez członków komisji (8 głosów przeciw i 7 za). Komisja przyjęła wniosek drugi, który był uzasadniony dużymi emocjami związanymi z tematem likwidacji. Nie będzie zatem opinii Komisji Oświaty i Wychowania przed wtorkową sesją Rady Miasta.

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki