Placu zabaw przy Dojeździe w tym roku nie będzie

2011-11-13

Nie uda się rozpocząć w tym roku budowy placu zabaw przy ulicy Dojazd 30. Teren należy do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, a ten nie zamierza w przyszłości utrzymywać placu zabaw, mimo, że Rada Osiedla Sołacz zadeklarowała, że będzie co roku przeznaczała odpowiednią do tego kwotę. Również Urząd Miasta - Delegatura Jeżyce nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za ten obiekt. Wiemy, że ZKZL utrzymuje w Poznaniu place zabaw znajdujące się na swoim terenie. Może więc w przyszłym roku uda się przekonać tę instytucję, żeby przyjęła prezent od Rady Osiedla Sołacz i pozwoliła zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych.

Koncepcję placu zabaw wykonała inż. arch. Lidia Pezowicz z Rady Osiedla Sołacz. W pierwszym etapie miało być zbudowane boisko do gry w piłkę nożną. W tym roku za 4.000 zł chcieliśmy wykonać elementy ogrodzenia, a w następnych latach sukcesywnie zbudować całość. Liczyliśmy również na 3.000 zł zadeklarowane przez ZKZL, ale ta instytucja miejska obawia się, czy doprowadzimy budowę do końca, więc postanowiła, że może dofinansować przedsięwzięcie dopiero po oddaniu obiektu do użytku (czyli za minimum trzy lata).

Największy problem wynika z tego, że rada osiedla może dofinansować utrzymanie placu zabaw, ale nie ma osobowości prawnej potrzebnej do przejęcia za niego formalnej odpowiedzialności. I tutaj kolejna obawa: co będzie, gdy któremuś dziecku coś się w trakcie zabawy przytrafi?... Tak więc urzędy się obawiają, a dzieciaki nadal będą grać w piłkę na ulicy ...

Możemy jednak obiecać, że nasze starania będziemy kontynuować w przyszłym roku i zrobimy wszystko, żeby doprowadzić je do końca.

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki