Poznański Budżet Obywatelski 2017 - głosowanie trwa

2016-11-19

POZnajnik - Multimedialny Przewodnik po Jeżycach i Zachodnim Klinie Zieleni (aplikacja mobilna i tradycyjna książka), to tytuł wspólnego projektu mieszkańców Sołacza, Kiekrza, Krzyżownik-Smochowic, Strzeszyna i Podolan złożonego na konkurs w ramach Budżetu Obywatelskiego edycja 2017.

Wzorem Krakowa i Łodzi chcemy zaproponować stworzenie Multimedialnego Przewodnika po Jeżycach i Zachodnim Klinie Zieleni (z możliwością rozszerzenia na cały Poznań) w postaci aplikacji mobilnej, prezentującej informacje o mijanych miejscach w kontekście przyrodniczym, historycznym, ekologicznym i kulturalnym.

Na mapie wskażemy nie tylko miejsca relaksu – kawiarnie, plaże czy stanowiska grillowe, ale także miejsca dla miłośników przyrody - punkty obserwacji ptaków, stare drzewa czy miejsca historii – forty wojskowe. Uzupełnieniem aplikacji będzie możliwość uruchamiania gier miejskich czy kluczy do rozpoznawania roślin i ptaków. Dla osób lubiących tradycyjne środki przekazu - klasyczny przewodnik w postaci książki. Miejsca opisane w POZnajniku zostaną w terenie w specjalny sposób oznakowane (Wrocław ma swoje krasnoludki, to my możemy np. Pyrki), tak, aby każdy z łatwością je odnalazł.

Szczegóły dostępne tutaj.

Przypominamy, że projekty VI.2 Renowacja Alei Wielkopolskiej i VI.6 Park Sołacki - rozbudowa placu zabaw zostały zgłoszone przez naszych radnych o czym więcej tutaj.

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki