Renowacja Alei Wielkopolskiej oraz Park Sołacki - rozbudowa placu zabaw w PBO 2017

2016-11-14

Niebawem rozpocznie się głosowanie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017. Członkowie Rady Osiedla Sołacz zgłosili dwa projekty: Renowacja Alei Wielkopolskiej - numer VI.2 i Park Sołacki - rozbudowa placu zabaw - numer VI.6. Oba projekty mają znaczenie nie tylko dla naszego osiedla, bowiem na placu zabaw w Parku Sołackim bawią się dzieci przybywające do parku wraz z rodzicami z całego Poznania, natomiast Aleję Wielkopolską zna chyba każdy mieszkaniec naszego miasta.

Park Sołacki - rozbudowa placu zabaw to projekt zakładający zagospodarowanie przestrzeni parkowej z myślą o młodszych użytkownikach Parku Sołackiego. W obrębie istniejącego placu zabaw zostaną zamontowane nowe elementy rekreacyjno-zabawowe: piramidy linowe, huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele. Pozostałe urządzenia, znajdujące się już na placu, zostaną odnowione i pomalowane. Będą także zamontowane stojaki na rowery, postawione dodatkowe ławki, miejsca zadaszone i lampy parkowe.

Ze szczegółami projektu można się zapoznać tutaj.

Nie chcielibyśmy oglądać takiego widoku ścieżki w Alei Wielkopolskiej jak na zdjęciu obok. Zachęcamy więc do głosowania na renowację zabytkowej Alei Wielkopolskiej.

W ramach przedsięwzięcia zostanie wykonana naprawa nawierzchni ścieżki poprzez nałożenie odpowiednio wyprofilowanej warstwy z kruszywa oraz między innymi pielęgnacja drzew wraz z dosadzeniem brakujących kasztanowców i postawienie nowych stylizowanych ławek.

Ze szczegółami projektu można się zapoznać tutaj.

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki