Zabierzmy głos w sprawie Golęcina i Rusałki

2014-05-29

Miasto Poznań postanowiło zapytać mieszkańców o przyszłość Golęcina i Rusałki. W Internecie pojawiła się ankieta: (tutaj link), która umożliwia zabranie głosu wszystkim mieszkańcom.

Wypełnienie formularzy nie zabiera dużo czasu, dlatego namawiam Państwa do wzięcia udziału.

W jednym z punktów uczestnicy proszeni są o odpowiedź na pytanie: Jakie działania warto podjąć, aby tereny Golęcina i Rusałki uczynić bardziej atrakcyjnymi dla ludzi takich jak Pana/i/ Państwo?. Poniżej chciałbym się z Państwem podzielić moim punktem widzenia. Oto jak odpowiedziałem na to pytanie:

  1. Zmodernizować drogę prowadzącą od Parku Sołackiego nad Rusałkę na odcinku od tunelu pod ulicą Niestachowską do wiaduktu kolejowego przy Rusałce. Przebudowa powinna do minimum ograniczyć kolizję pieszych, rowerzystów i samochodów. Najlepiej przez poszerzenie drogi i wyznaczenie osobnych pasów dla pieszych.
  2. Planując rozwój terenów Golęcina - jako punkt wyjścia - zapewnić dojazd samochodów od ulicy Niestachowskiej i tak zorganizować komunikację, żeby ograniczyć do minimum poruszanie się samochodów drogami przeznaczonymi dla rowerów i pieszych.
  3. Teren ośrodka POSiR nad Rusałką jest własnością Miasta Poznań. Jego modernizacja powinna być przeprowadzona ze środków miejskich, według planów sporządzonych na zamówienie Miasta po konsultacjach z mieszkańcami. Nie powinno się tego powierzać najemcy w zamian za umowę wynajmu na wiele lat.

    Ostatni punkt szerzej uzasadniłem w poprzednim artykule (tutaj).

Krzysztof Piechocki

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki