Złożyliśmy projekty do Budżetu Obywatelskiego

2017-06-04

Rada Osiedla Sołacz i Towarzystwo Przyjaciół Sołacza przygotowały dwa projekty do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018: Renowacja Alei Wielkopolskiej, ławki Parku Sołackiego oraz Golęcin od-nowa. Pierwszy został zarejestrowany w kategorii zadań rejonowych, a drugi - ogólnomiejskich.

Renowacja Alei Wielkopolskiej brała udział w głosowaniu już w ubiegłym roku. Zajęła trzecie miejsce, ale na jej realizację nie starczyło funduszy. Wygrał wtedy projekt rozbudowy placu zabaw w Parku Sołackim, popierany przez naszą społeczność (realizacja nastąpi niebawem).

Zgłosiliśmy projekt ponownie, ponieważ nie chcemy już oglądać takich widoków, jak na zdjęciu po prawej. Również kasztanowce wymagają odnowienia i opieki. W tym roku do projektu dodaliśmy postawienie nowych ławek w Parku Sołackim z myślą między innymi o słuchaczach Koncertów Sołackich.

Golęcin od-nowa został zgłoszony po raz pierwszy, ale temat jest Państwu dobrze znany. O działaniach związanych z zagospodarowaniem Golęcina pisaliśmy na naszej stronie nie raz, stworzyliśmy również specjalną zakładkę Golęcin.

Projekt przewiduje odsłonięcie Bogdanki oraz budowę pasa komunikacyjnego o charakterze rekreacyjnym złożonego z drogi pieszo-rowerowej i ścieżek pieszych od ulicy Warmińskiej do wiaduktu kolejowego przy Rusałce wraz z zielenią i małą architekturą.

Obecnie do 22.08.2017 potrwa opiniowanie projektów przez wydziały Urzędu Miasta Poznania, potem nastąpią kolejne etapy przewidziane procedurą, a głosowanie dopiero od 9 do 30 października. Wyniki głosowania poznamy w listopadzie 2017 roku.

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki