Zapraszamy na wystawę

2014-12-01

Zapraszamy serdecznie na wystawę Mieszkańcy podsumowującą ponad dwuletni projekt fotograficzny portretujący mieszkańców niezwykłych miejsc: poznańskiego osiedla Sołacz oraz magicznej miejscowości Nekielka na trasie Poznań-Września.

Poznańska Grupa Fotograficzna INNA od 2012 roku realizuje rodzinne zdjęcia portretowe, tworząc współczesny obraz społeczności lokalnej. Nasze zdjęcia realizujemy bez pośpiechu, zawsze na zaproszenie fotografowanych przez nas osób. Miła rozmowa przy kawie i ciastku, opowieści dotyczące Sołacza i domów, które odwiedzamy kończą się zazwyczaj wspólnym rodzinnym portretem w ogrodzie, przed domem lub po prostu na ulubionej kanapie. Portretujemy osoby związane z Sołaczem, mieszkające tutaj od lat lub od niedawna, a le zawsze współtworzące obraz i charakter lokalnej społeczności. W ten sam sposób portretujemy również mieszkańców niewielkiej miejscowości Nekielka, którzy zauroczeni portretami sołackimi, zaprosili nas do stworzenia podobnego cyklu zdjęć w ich miejscowości.

PGF INNA tworzy duet fotografów:
Anna B. Gregorczyk i Łukasz Szamałek
przy wsparciu Tadeusza Koracha

Zdjęcia z tej wystawy zostały uhonorowane I Nagrodą w konkursie Moja Wielkopolska 2014, którą otrzymał Łukasz Szamałek w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Wystawę w październiku można było zobaczyć w Domu SARP przy Starym Rynku 56 w Poznaniu.

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki