Koncerty Sołackie wracają do Parku Sołackiego

2022-07-27

Zapraszamy na jubileuszowe 25. Koncerty Sołackie. W tym roku wracamy z nimi po dwóch latach przerwy do Parku Sołackiego, do starannie odnowionej restauracji Port Sołacz, której najemcą są Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Rozpoczynamy w ostatnią sobotę lipca o godzinie 17.00 występem zespołu Stanislas Pav Trio.

Zespół tworzą trzej młodzi instrumentaliści: Kajetan Sobieraj - trąbka, Mieszko Łowżył - perkusja i Stanislas Pav - instrumenty klawiszowe.

Kajetan Sobieraj - trębacz, naukę gry na instrumencie rozpoczął w wieku 7 lat. Studiował na wydziale jazzu Conservatorium van Amsterdam. W roku 2019 porzucił studia w Amsterdamie by na wiele miesięcy zostać członkiem zespołu, koncertującego na statku rejsowym. Pod koniec roku 2019 rozpoczął współpracę z wybitnymi artystami, by wspólnie z nimi odbyć trasę koncertową po całej Europie, wystawiając musical „That’s Life”, opowiadający o życiu Franka Sinatry. Pobierał lekcje od takich sław jak: Wynton Marsalis, Bobby Shew, Bob Mintzer, John Scofield, Seamus Blake, Ben Wendel, Mark Turner, Jeff Ballard, Alex Sipiagin, czy Gerald Clayton. Dzielił scenę z Maciejem Sikałą, Kayah, Jackiem Rodziewiczem, Geraldem i Johnem Claytonem. Jest laureatem 13 Jazz Contest w Tarnowie. Występował na Bielskiej Zadymce Jazzowej podczas koncertu w schronisku na Szyndzielni. Jest absolwentem studiów I stopnia na kierunku jazzu i muzyki estradowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Mieszko Łowżył - perkusista i producent muzyczny z Poznania. Inspiracje do tworzenia czerpie z wielu kultur i stylów muzycznych. Związany ze scenami muzyki improwizowanej, jazzowej, klubowej i etno. Często występuje w Poznaniu gdzie żyje i współtworzy projekty muzyki autorskiej.

Stanislas Pav - poznański kompozytor, muzyk, twórca muzyki teatralnej i filmowej. Współpracuje m.in. z Teatrem Nowym im. T. Łomnickiego w Poznaniu, Teatrem Animacji w Poznaniu, Studiem Aktorskim STA oraz międzynarodowymi Tchekpo Dance Company czy Samadhyana Company. Autor oryginalnych kompozycji do kilkunastu spektakli teatralnych oraz dziesiątek produkcji filmowych. W 2021 roku otrzymał stypendium Miasta Poznania dla młodych twórców środowiska artystycznego za rok 2020. Jako muzyk kojarzony z fortepianem, instrumentami klawiszowymi i żywiołowymi występami z zespołem. Obecnie zaangażowany również w działalność zespołów Ams Clique, Endless Joy i PAWLAK PAWLAK.

Program pierwszych pięciu koncertów dostępny jest tutaj.

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki