Powstało Centrum Inicjatyw Lokalnych Sołacz

2020-08-30

Na terenie Osiedla Sołacz działa od niedawna Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL Sołacz. Z inicjatywy Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania, podobne centra działają z powodzeniem już od kilku lat na terenie innych osiedli.

Działalność CIL-u ukierunkowana jest na wzmacnianie samorządności mieszkańców oraz tworzenie sieci współpracy lokalnych struktur, celem przygotowania ich do wspierania rozwoju lokalnej społeczności, jej zdolności do rozwiązywania problemów, tworzenia środowiska zmiany oraz budowania potencjału zarówno całej społeczności, jak i grup wchodzących w jej skład, w tym rodzin. Wspieranie mieszkańców w sprawowaniu kontroli nad własnym życiem i uczestniczenia w podejmowaniu decyzji (także publicznych), które ich dotyczą.

Zadaniem CIL-u jest kreowanie i wspomaganie działań wzmacniających społeczność lokalną, budząc aktywność społeczną, zachęcając do działania na rzecz wspólnej przestrzeni, rozwoju i partycypacji. Wspomagając inicjatywy nieformalne, wzmacniają potencjał społeczny, umożliwiają partycypację i uczestnictwo w życiu społecznym.

CIL Sołacz zainaugurował swą działalność w dniu 16.08.2020 r. projektem Sąsiedzki spacer po łące-niełące realizowanym wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu oraz CIL Strzeszyn.

W planie mamy wiele kolejnych inicjatyw: festyn na pożegnanie lata, wspólne sprzątanie świata, i wiele innych działań, o czym będziemy informować Państwa na bieżąco na naszej stronie na Facebooku @cilsolacz. Zachęcamy do śledzenia naszej strony, do kontaktu telefonicznego oraz do odwiedzenia nas w siedzibie CIL Sołacz w budynku LO nr 38 przy ul. Drzymały po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem 663-099-099.

Gabriela Toboła

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki