W niedzielę 4 sierpnia koncert Vianneyowy

2019-08-01

4 sierpnia zapraszamy na koncert zatytułowany Muzyczne talenty w hołdzie św. Janowi Vinney.

Koncert, tak jak w ubiegłym roku, poprowadzi Jan Billert, a wystapią Tiffany Tan - skrzypce, Ashley Tan - fortepian (Polska, Singapur) oraz pianiści Leon Zieliński i Franciszek Leonarczyk.

Tiffany Tan urodziła się w Singapurze. Gry na skrzypcach uczyła się w Singapurze, Wielkiej Brytanii, Polsce i Szwajcarii. Jest laureatką wielu konkursów między- narodowych. W 2016 ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im F. Chopina w Poznaniu. W 2015 rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie zdobyła licencjat z wyróżnieniem. Od 2018 roku studiuje w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii.

Jej siostra Ashley urodziła się w 2002 r. w Singapurze. W 2014 roku, przeniosła się do Poznania gdzie uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina. Od 2017 r. koncertuje ze skrzypkami w Polsce i za granicą.
Oprócz sióstr Tan wystąpią również pianiści: Leon Zieliński (lat 12), uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego ul. Głogowska.


i Franciszek Leonarczyk (lat 10), uczeń Poznańskiej
Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka
Wieniawskiego ul. Solna.
© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki