Budżet Obywatelski - rozpoczęło się głosowanie

2016-11-17

Rozpoczęło się głosowanie na projekty do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 i potrwa do 30 listopada 2016 roku. Głosować może każdy mieszkaniec Poznania niezależnie od wieku, aczkolwiek osoby poniżej 18 roku życia, muszą posiadać zgodę swojego prawnego opiekuna. Głosować można jednorazowo na 3 projekty (1 ogólnomiejski i 2 rejonowe).

Głosowanie z jednego IP komputera jest możliwe, jeśli komputer udostępniony będzie osobie, która chce oddać swój głos na wybrane przez nią projekty i jeżeli głosowanie odbędzie się zgodnie z jej wolą. Takie głosowanie możliwe jest w przypadku, kiedy nie ma miejsca przetwarzanie i zbieranie jednocześnie danych osobowych przez osoby trzecie. Osoba głosująca powinna mieć zapewniony wgląd do wszystkich projektów znajdujących się na liście do głosowania tak, aby mogła osobiście dokonać ich wyboru. Niedopuszczalne jest narzucanie wyboru projektu lub zaznaczanie z góry określonych opcji prosząc jedynie osobę głosującą o uzupełnienie swoich danych osobowych. Oddawanie wielu głosów z jednego IP komputera będzie szczegółowo analizowane, dlatego podczas tego typu wsparcia głosowania na projekty PBO, wskazane jest przekazanie numerów IP komputerów do Gabinetu Prezydenta przed rozpoczęciem działań, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień. W momencie kiedy osoba nie posiada dostępu do Internetu, możliwe jest oddanie głosu w jednym z 42 punktów do głosowania.

Informacje o tym gdzie i jak można głosować można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. W naszym rejonie 6 - Ogrody, Sołacz, Winiary, Wola znajduje się siedem projektów. Poniżej ich lista oraz nasze opinie:

  • VI.1 Modernizacja boiska do piłki nożnej na Winiarach - pozytywna
  • VI.2 Renowacja Alei Wielkopolskiej - pozytywna
  • VI.3 Renowacja stadionu lekkoatletycznego na Golęcinie - kontynuacja - negatywna
  • VI.4 Bezpieczna droga do szkoły - Urbanator dla Ogrodów-Sołacza-Winiar-Woli - pozytywna
  • VI.5 Gimnastyka w Parku Sołackim - brak
  • VI.6 Park Sołacki - rozbudowa placu zabaw - pozytywna
  • VI.7 Rowerowe Ogrody - pozytywna

Projekty VI.2 Renowacja Alei Wielkopolskiej i VI.6 Park Sołacki - rozbudowa placu zabaw zostały zgłoszone przez naszych radnych o czym więcej tutaj.

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki