Mamy grant na przebudowę Grudzieńca!

2016-10-06

Komisja konkursowa ds. oceny wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych Miasta poinformowała, że nasze osiedle otrzymało dofinansowanie (tzw. grant) w wysokości 200.000 złotych na realizację w 2017 roku Przebudowy ulicy Grudzieniec na odcinku od ulicy Niestachowskiej do wysokości posiadanych środków.

Przebudowa Grudzieńca, o której pisaliśmy tutaj, według projektu konsultowanego z mieszkańcami, będzie realizowana etapami ze względu na koszt całkowity prawie 1 mln złotych. W pierwszej kolejności wykonany zostanie odcinek od ulicy Niestachowskiej w kierunku ulicy Bocianiej tak daleko, na ile pozwolą środki finansowe. Do dyspozycji jest wspomniana kwota 200 tys. zł oraz pieniądze z Rady Osiedla Sołacz - prawie 129 tys. zł - razem prawie 329 tys. złotych. Wybrany zostanie ten wykonawca, który podejmie się realizacji najdłuższego odcinka ulicy.

Postanowiono, że przebudowa rozpocznie się od ulicy Niestachowskiej, żeby nie niszczyć już wyremontowanej części w czasie przebudowy pozostałych odcinków.

Ponadto jeszcze w tym roku powinien się rozpocząć remont chodnika części zachodniej ulicy Klin. Rada Osiedla Sołacz przeznaczyła na ten cel w sumie ponad 144 tys. złotych.

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki