Nowa atrakcja w Parku Sołackim

2016-06-01

Już stało się tradycją, że Rada Osiedla Sołacz co roku doposaża plac zabaw znajdujący się w Parku Sołackim. W tym roku postawiliśmy nowe urządzenie: czterometrową piramidę do wspinaczki.

Jak widać na załączonym zdjęciu cieszy się ona dużym zainteresowaniem starszych dzieci. Chociaż jest to piramida przewidziana dla dzieci od lat pięciu, nawet mniejsze maluchy próbują swoich sił pod okiem rodziców.

Do Budżetu Obywatelskiego 2017 zostanie zgłoszony projekt całkowitej rewitalizacji placu zabaw w Parku Sołackim. Jest to jedyny plac zabaw na terenie parku.

Teren jest spory. Obecny plac trzeba gruntownie odnowić, pomalować urządzenia oraz rozbudować go uzupełniając o zupełnie nowe elementy: ławki, stanowiska rowerowe i takie, które spełniłyby oczekiwania nieco starszych dzieci.

Z placu zabaw korzysta wiele osób, nie tylko mieszkańców Sołacza, ale również tych, którzy odwiedzają park dla jego pięknej zieleni, stawów i doskonałej lokalizacji w sercu Poznaniu.

Odnowienie go z pewnością uatrakcyjniłoby jeszcze bardziej Park Sołacki dla całych rodzin z Poznania i okolic, będziemy więc liczyć na Państwa poparcie podczas głosowania.

Joanna Bronikowska-Szot

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki