W niedzielę wybory do Rady Osiedla

2015-03-20

W czwartek w Gimnazjum nr 63 prezentowali się kandydaci do Rady Osiedla Sołacz. Listę kandydatów można znaleźć tutaj.

O zasadach głosowania pisaliśmy tutaj.

Nadszedł czas żeby podsumować mijającą, czteroletnią kadencję Rady Osiedla Sołacz. W kończącej się VI kadencji przypadającej na lata 2011-2015 Rada Osiedla Sołacz zrealizowała następujące inwestycje:

  1. Remont chodnika przy ul. Mazowieckiej na odcinku od ul. Śląskiej do ul. Niestachowskiej po obu stronach jezdni. Przy niewielkim budżecie, jakim co roku dysponuje RO Sołacz, przez trzy lata 2012-2014 systematycznie przekazywane były środki do Zarządu Dróg Miejskich, dzięki czemu udało się zrealizować to przedsięwzięcie.
  2. Modernizacja placu zabaw przy ul. Wojska Polskiego. Począwszy od roku 2012 Rada Osiedla przekazywała do Zarządu Zieleni Miejskiej środki na modernizację placu zabaw, dzięki czemu ustawiono zestaw zabawowy, piaskownicę podwójną, huśtawki, bujaki. Członkowie rady we własnym zakresie odnowili ławki i tablice informacyjne. Rada Osiedla w dalszym ciągu przeznacza środki na utrzymywanie czystości i zieleni na placu zabaw i ma nowe pomysły, aby miejsce to wyglądało jeszcze ładniej.
  3. Budowa siłowni zewnętrznej przy ul. Wojska Polskiego. Pamiętając o osobach starszych w latach 2013-2014 Rada Osiedla przy współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa wybudowała siłownię zewnętrzną, korzystając z której mieszkańcy mogą usprawniać swoją kondycję fizyczną. Siłownia i teren wokół niej również utrzymywane są ze środków osiedla.
  4. Na wniosek mieszkańców ulicy Dojazd 30, Rada Osiedla w latach 2013-2014 w porozumieniu z Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych wybudowała boisko sportowe oraz ustawiła urządzenia zabawowe przy ul. Dojazd 30. Utrzymywanie obiektu finansowane jest ze środki osiedla.
  5. Mając na uwadze brak boiska przyszkolnego w Gimnazjum nr 63 przy ul. Drzymały i związane z tym niedogodności, w latach 2013 – 2014 Rada Osiedla przeznaczała środki na modernizację boiska przy Gimnazjum nr 63. Dzięki tej inwestycji Szkoła dysponuje obecnie jednym z największych boisk przyszkolnych w Poznaniu.

Pełen tekst podsumowania dostępny jest tutaj.

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki