XVII Koncerty Sołackie

2014-06-30

W imieniu organizatorów: Rady Osiedla Sołacz, Hotelu Restauracji Meridian i Towarzystwa Przyjaciół Sołacza zapraszamy Państwa na koncerty, które będą się odbywały w lipcowe i sierpniowe niedziele o godzinie 18.00 w Parku Sołackim.

Mamy nadzieję, że w zróżnicowanej propozycji znajdą Państwo takie koncerty, które będą odpowiadały Państwa zainteresowaniom muzycznym.

Restauracja Meridian - współorganizator koncertów - udostępnia miejsca na swoim tarasie i zadba o odpowiednią oprawę. W razie niepogody koncerty będą odbywały się pod zadaszeniem. W każdym przypadku wstęp będzie bezpłatny.

Skąd wziął się pomysł zorganizowania koncertów w Parku Sołackim? Większość rad osiedli organizuje festyny, które mają na celu zintegrowanie mieszkańców, są zewnętrzną wizytówką pracy radnych. Każde osiedle stara się wypracować własny charakter takiej imprezy - jedne kończą się fajerwerkami, inne wspólnym ogniskiem. My postanowiliśmy nawiązać do wspaniałej, sięgającej początku XX wieku, tradycji koncertów w Parku Sołackim i przyczynić się do ożywienia tak pieczołowicie rewaloryzowanego, jednego z najpiękniejszych miejsc w Poznaniu.

Większość środków finansowych pochodzi z funduszy Rady Osiedla Sołacz, ale w tym roku, po dwuletniej przerwie otrzymaliśmy wsparcie Miasta Poznania w ramach zadania publicznego Poprawa jakości przestrzeni publicznej poprzez projekty artystyczne (także w ramach amatorskiego ruchu artystycznego), integrujące społeczność lokalną i wzbogacające życie kulturalne dzielnic oraz centrum Poznania. Mamy też poparcie sponsorów.

W tym roku w koncercie inauguracyjnym wystąpi znany stałym bywalcom big band Peters Band z Kaźmierza pod dyrekcją Piotra Pospiesznego.

Życzymy miłego, kulturalnego relaksu.

© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki