Igrzyska przedszkolaków

2013-06-21

W dniu 23 maja 2013 r. na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego TKKF w Poznaniu przy ulicy Winogrady 11 odbyły się XIII Igrzyska Sportowe Przedszkolaków. W Igrzyskach Przedszkolaków udział wzięło 235 dzieci z siedmiu poznańskich przedszkoli, natomiast w IX Mistrzostwach Piłki Nożnej Przedszkolaków, które zorganizowane zostały w dniu 13 czerwca 2013r uczestniczyło 177 dzieci (10 zespołów) z sześciu przedszkoli.

Obie imprezy współorganizowała Rada Osiedla Sołacz.

W ramach Igrzysk dzieci rywalizowały indywidualnie w konkurencjach rekreacyjnych takich, jak rzutki, slalom zręcznościowy, biegi przełajowe oraz biegi w workach. W turnieju piłkarskim uczestniczyło 10 zespołów, grając w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Przeprowadzono również indywidualny konkurs strzałów na bramkę. Imprezę piłkarską urozmaiciła Akademia Reissa. Jej przedstawiciele przygotowali gry i zabawy dla małych piłkarzy i ich kibiców. W Igrzyskach klasyfikacja prowadzona była w trzech kategoriach wiekowych (4,5 i 6-latków), osobno dla dziewcząt i chłopców. Trzy pierwsze miejsca nagrodzone zostały upominkami i dyplomami, wszystkie przedszkola dyplomami uczestnictwa a wyróżnione pucharami. W turnieju piłki nożnej zespoły, które zdobyły miejsca od I – IV otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.