Rok 2011

Uniwersytet Adama Mickiewicza zabiega o możliwość budowania przy Parku Sołackim.
2011-11-29

Na szczęście bez powodzenia.

więcej ...
Chodnik ulicy Mazowieckiej będzie wyremontowany
2011-11-26

Jeszcze w tym roku - do połowy grudnia ze środków finansowych Rady Osiedla Sołacz powstanie projekt remontu chodnika ulicy Mazowieckiej.

więcej ...
Modernizacja placu zabaw przy ulicy Wojska Polskiego w 2012 roku - wyłącznie za pieniądze Osiedla Sołacz
2011-11-14

Nie udało się nam uzyskać dofinansowania w formie grantu do przebudowy placu zabaw przy ulicy Wojska Polskiego. Miasto Poznań w tym roku przyznało tylko jeden grant dla dzielnicy Jeżyce. Niestety, nie dla Osiedla Sołacz.

W przyszłym roku sumę, która miała stanowić nasz wkład w przedsięwzięcie grantowe (30.000 zł) przeznaczymy na remont istniejącego placu zabaw.

Placu zabaw przy Dojeździe w tym roku nie będzie
2011-11-13

Nie uda się rozpocząć w tym roku budowy placu zabaw przy ulicy Dojazd 30. Teren należy do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, a ten nie zamierza w przyszłości utrzymywać placu zabaw, mimo, że Rada Osiedla Sołacz zadeklarowała, że będzie co roku przeznaczała odpowiednią do tego kwotę. Również Urząd Miasta - Delegatura Jeżyce nie chce wziąć na siebie odpowiedzial- ności za ten obiekt.

więcej ...
Grand Prix V Konkursu Chóralnego im. Wacława z Szamotuł dla Sołackiego Chóru Kameralnego
2011-11-12

Nagrodę główną w V Konkursie Chóralnym im. Wacława z Szamotuł w dniu 12 listopada 2011 roku zdobył Sołacki Chór Kameralny. Marianna Majchrzak otrzymała nagrodę dla najlepszego dyrygenta. Zobacz nagranie

V Konkurs Plastyczny dla Dzieci rozstrzygnięty
2011-11-11

Zakończył się zorganizowany przez Ośrodek Kultury Wierzbak i Radę Osiedla Sołacz V Konkurs Plastyczny dla Dzieci zatytułowany Mój plac gier i zabaw.

Do 23 listopada prace młodych plastyków będzie można oglądać na wernisażu w Wierzbaku.

więcej ...
Uchwalono Plan Otoczenie Jeziora Rusałka
2011-11-10

W dniu 18.10.2011 Rada Miasta Poznania uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Otoczenie Jeziora Rusałka. Uchwała dostępna jest na stronie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. W związku z tym skierowaliśmy do POSiR pismo, w którym przedstawiliśmy nasze stanowisko na temat Ośrodka POSiR nad Rusałką (zobacz artykuł) oraz zaprosiliśmy dyrektora Ryszarda Żukowskiego na spotkanie z Radą Osiedla Sołacz.

IV Zaduszki Sołackie
2011-11-05

W tegorocznych Zaduszkach Sołackich, w dniu 3 listopada w kościele pw. św. Jana Vianney tradycyjnie gospodarzem był Sołacki Chór Kameralny. Wystąpił również Classic Quartet - kwartet smyczkowy złożony z instrumentalistek Filharmonii Poznańskiej.

więcej ...
Zakaz spalania odpadów zielonych
2011-10-31

Na stronie Wiadomości z Magistratu wyjaśniono kwestię spalania pozostałości roślinnych oraz określono, jak można postępować z tego typu odpadami.

Plan zagospodarowania III Ramy Komunikacyjnej
2011-09-08

Informujemy o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru III RAMA KOMUNIKACYJNA odcinek północny w Poznaniu w dniach od 6 września 2011 r. do 6 października 2011 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, ul. B. Prusa 3. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 4 października 2011 r. o godz. 15.30 w siedzibie MPU.

Pomysł na poprawę bezpieczeństwa - c.d.
2011-09-08

Otrzymaliśmy pismo od dyrektora Zarządu Dróg Miejskich, w którym pisze, że ZDM przeprowadzi analizę w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu oraz zachowania niezbędnej widoczności na skrzyżowaniu ulic Szydłowska - Wołyńska - Winiarska.

XIV Koncerty Sołackie
2011-08-21

W niedzielę 21 sierpnia na tarasie Restauracji Meridian z reci- talem Pogoda na szczęście wystąpiła Violetta Kaźmierczak. Koncert prowadził Artur Hoffmann.

28 sierpnia Violetta Kaźmierczak zaprosiła do muzycznej zabawy dzieci.

11 września o godzinie 18.00 rozpocznie się Wieczór Lwowski, w którym wystąpią Tiligentne batiary. Właściwie będzie to Wieczór Kresowy, bo Jerzy Garniewicz zaśpiewa kilka piosenek wileńskich.

zobacz program koncertów - zobacz galerię zdjęć
Pomysł na poprawę bezpieczeństwa
2011-08-17

Jeden z mieszkańców przesłał do nas propozycję poprawy bezpieczeństwa. Pomysł, wart przemyślenia, zamieszczamy poniżej.

Chciałbym zwrócić uwagę Rady Osiedla na ciągle niebezpieczny przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu Szydłowska/Wołyńska/Winiarska. Prowadzący samochody mają dużą trudność w upewnieniu się czy od strony przystanku Bonin nie nadjeżdża tramwaj. Niejednokrotnie dochodziło tam do stłuczek i wypadków (szczególnie dotyczy to kierowców nadjeżdżających ze wschodu - od ul. Sokoła i południa - od ul. Wojska Polskiego).

Może udałoby się postawić lustro sferyczne, które znacznie usprawniłoby przejazd?

Jakiej Rusałki chcemy?
2011-08-02
Stanowisko Rady Osiedla Sołacz. więcej ...
Uchwalono Plan W rejonie ulicy Golęcińskiej
2011-07-20

W dniu 12.07.2011 Rada Miasta Poznania uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego W rejonie ulicy Golęcińskiej.

Uchwałę przyjęto jednogłośnie (32 głosy za, 0 przeciw, 0 wstrzymujących).

Plan obejmuje obszar, którego granice wyznaczają: ul. Lutycka, ul. Golęcińska, linia kolejowa relacji Poznań - Piła oraz od strony południowej lasy wokół jeziora Rusałka. Powierzchnia 28 ha.

więcej ...
Budynek po drukarni przy ulicy Pułaskiego
2011-07-20

W imieniu Rady Osiedla Sołacz przewodnicząca Rady skierowała do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych pismo popierające wynajęcie nieruchomości z budynkiem po byłej drukarni stowarzyszeniu Ulica.

więcej ...
Studentki pomogą w zaprojektowaniu placów zabaw
2011-07-14

Na ostatniej sesji przed wkacjami Rada Osiedla zajęła się przygotowaniami do rozbudowy placu zabaw przy skrzyżowaniu ulic Nad Wierzbakiem i Wojska Polskiego oraz urządzeniem nowego placu zabaw przy ulicy Dojazd 30. więcej ...

Posiedzenie Komisji Polityki Przestrzennej
2011-07-08

W środę, 6 lipca 2011 roku odbyło się posiedzenie Komisji Polityki Przestrzennej, na którym omawiano uchwały dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego - wśród nich dwa dotyczące Sołacza. więcej ...

Co z budynkiem po drukarni?
2011-07-02

Dyrektor Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych Jarosław Pucek zwrócił się do Rady Osiedla Sołacz o opinię na temat przeznaczenia zwolnionego lokalu użytkowego przy ulicy Pułaskiego po byłej drukarni. Według jego informacji, o wynajęcie tego lokalu zabiega Kolektyw Rozbrat reprezentowany przez Stowarzyszenie Ulica oraz inwestor, który, na zasadach komercyjnych, zamierza otworzyć w tym miejscu hostel i wprowadzić funkcję gastronomiczną.

Kolektyw Rozbrat znany jest z prowadzenia niezależnej działalności społecznej i kulturalnej. Ich zamierzenia dotyczące nowej powierzchni dają nadzieję na stworzenie dodatkowej przestrzeni na organizację wystaw, wykładów i warsztatów dla mieszkańców Sołacza i całego miasta. Dlatego Rada Osiedla jednogłośnie postanowiła, żeby pozytywnie zaopiniować wniosek Rozbratu.

więcej ...
Odbył się festyn rodzinny w Domu Młodzieży
2011-06-12

Gratulujemy organizatorom udanej imprezy, na której mieszkańcy Sołacza bawili się wspólnie z wychowawcami i wychowankami tego ośrodka.

Na zakończenie festynu na estradzie zagrał gościnnie zespół braci Czesława i Piotra Kaletów z ulicy Wołyńskiej.

Wyrzuć graty z chaty
2011-06-11

Kolejną akcję pod tym kryptonimem organizujemy w sobotę 18 czerwca 2011 roku. Odpady wielkogabarytowe będą wywożone od godz 7.00. Prosimy je wystawić na chodnik przed domem (tak, żeby były dobrze widoczne z ulicy) - po uprzednim zgłoszeniu ulicy pod numerami: 600 345 515, 601 949 206 - do dnia 16 czerwca. Praktycznie trzeba odpady wystawić najpóźniej w piątek, bo firma transportowa może nie wywieźć śmieci, które będą wystawione po godzinie 7.00 w sobotę.

Sukces Sołackiego Chóru Kameralnego
2011-05-31

28. maja 2011 r. Sołacki Chór Kameralny pod dyrekcją Marianny Majchrzak zdobył Złoty Dyplom i II nagrodę na VI Festiwalu Muzyki Chóralnej Mater Misericordiae w Ząbkach oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu maryjnego (Stabat Mater Dolorosa Marka Raczyńskiego).

Rozbrat zabiega o przejęcie budynku po drukarni
2011-05-30

Koletyw Rozbrat zwrócił się do władz miasta z wnioskiem o wynajęcie sąsiadującego z obecną siedzibą budynku po starej drukarni.

więcej ...
Festyn Rodzinny w Domu Młodzieży
2011-05-22

Dom Młodzieży prowadzony przez oo. Salezjanów przy ulicy Wojska Polskiego (dawniejsze Pogotowie Opiekuńcze) zaprasza mieszkańców Sołacza na festyn w dniu 12 czerwca w godzinach 12.00 - 18.00. Program festynu zamieszczony jest na stronie Domu Młodzieży.

Festyn, który odbył się dwa lata temu, obfitował w wiele atrakcji. W tym roku ma być podobnie - na prawdę warto przyjść, żeby podziwiać zaangażowanie wychowawców i młodzieży. W ubiegłym roku zwiedzaliśmy Dom Młodzieży podczas Rajdu Sołackiego zobacz artykuł.

Odbył się piąty rowerowy Rajd Sołacki
2011-05-09

Przy pięknej pogodzie, w niedzielę 8 maja, odbył się kolejny rowerowy Rajd Sołacki.

Mieliśmy okazję porozmawiać na temat miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Park Golęcin, zwiedzając teren, którego plan dotyczy.

Zapoznaliśmy się z potrzebami mieszkańców baraków przy ulicy Dojazd w zakresie zapewnienia dzieciom i młodzieży przestrzeni do zabawy. Zwiedziliśmy nową siedzibę Sołka.

Złożyliśmy wnioski do planu Park Golęcin
2011-05-05

Rada Osiedla Sołacz i Towarzystwo Przyjaciół Sołacza złożyły wnioski do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Park Golęcin, który został nam przekazany w postaci mapy i projektu uchwały, stanowiącej opis założeń planu.

więcej ...
Zielony Poznań
2011-05-05

Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu Zielony Poznań. Zgłoszenia przyjmuje Przewodnicząca Zarządu Osiedla - Pani Ewa Drobczyńska z ulicy Bocianiej 22 - tel. 601 949 206. Szczegóły na stronie miejskiej

Igrzyska Sportowe Przedszkolaków
2011-05-05

Pan Henryk Waraczyński działający w Radzie Osiedla i w Domu Kultury Wierzbak na rzecz zapewnienia rekreacji dzieciom i młodzieży oraz Ogniska TKKF Wierzbak i Winogrady zapraszają na XI Igrzyska Sportowe Przedszkolaków w dniu 17 maja w godzinach 9.00 - 13.00 na terenie Ośrodka Rekreacyjno - Sportowego przy ulicy Winogrady 11.

Piąty rowerowy Rajd Sołacki
2011-04-21

Trasa piątego rajdu wyruszy w niedzielę 8 maja o godzinie 15.00 sprzed restauracji Meridian. Będzie wiodła ulicami Podolańską i Dojazd. Zobaczymy obszary bardzo różniące się od znanego wszystkim historycznego Sołacza. Tereny te wymagają przemyślanej rewitalizacji, a do tej pory nie wywołano dla nich planów zagospodarowania przestrzennego.

więcej ...
Konsultacje społeczne planu Park Golęcin
2011-04-19

Zespół projektowy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej podczas tzw. konsultacji społecznych w szkole przy ulicy Drzymały w dniu 19 kwietnia zaprezentował założenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Park Golęcin. Otrzymaliśmy mapę i projekt uchwały, stanowiący opis założeń planu.

W dyskusji najwięcej czasu poświęcono koncepcji dojazdu do obiektów sportowych i rekreacyjnych oraz do budynków z nimi związanych.

więcej ...
Nowa kadencja Rady Osiedla Sołacz rozpoczęta
2011-04-19

Podczas inauguracyjnej sesji Rady Osiedla Sołacz w dniu 18 kwietnia, która odbyła się w Delegaturze Jeżyce przy ulicy Słowackiego, radni złożyli przyrzeczenie i odebrali legitymacje ważne do 20 marca 2015 roku.

Przewodniczącą Rady wybrano ponownie Danutę Kańską, Wiceprzewodniczącym - ponownie Krzysztofa Piechockiego, a Przewodniczącą Zarządu została Ewa Drobczyńska.

Meridian poszukuje starych zdjęć
2011-04-06

Dyrekcja Hotelu - Restauracji Meridian zwraca się z prośbą o udostępnienie starych zdjęć Parku Sołackiego - najlepiej z widoczną restauracją. Zdjęcia zostaną wyeksponowane w recepcji hotelu-reatauracji. Dyrekcja Meridianu zapewnia zwrot zdjęć po zamknięciu ekspozycji lub na żądanie właściciela zdjęcia.

Przy okazji Koncertów Sołackich, które rozpoczną się w tym roku w dniu 10 lipca będzie można podziwiać, oby jak najbogatszą, galerię zdjęć.

Koncert pasyjny
2011-04-04

Sołacki Chór Kameralny pod dyrekcją Marianny Majchrzak zaprasza na koncert pasyjny, który będzie miał miejsce w naszej parafii w Niedzielę Palmową 17 kwietnia o godzinie 20.30. Gościnnie wystąpi wiolonczelistka Katarzyna Aleszczyk - zobacz plakat.

Chórzyści zapraszją również na Medytacyjną Drogę Krzyżową z ich udziałem 15 kwietnia o godzinie 18.30 w kościele św. Marcina w Poznaniu.

Wybraliśmy nowy skład Rady Osiedla Sołacz
2011-03-30

Nowo wybrana Rada Osiedla Sołacz zainauguruje działalność podczas uroczystej sesji w dniu 18 kwietnia.

Wybory do Rady Osiedla Sołacz
2011-01-30

Kandydatów na członków rady osiedla można zgłaszać w dniach od 7 do 11 i od 14 do 15 lutego, w godzinach od 8.00. do 15.30 oraz w dniach od 16 do 18 lutego w godzinach od 8.00 do 19.00 (ostateczny termin - 18 lutego). Głosowanie zostanie przeprowadzone 20 marca w godzinach od 8.00. do 20.00 w Gimnazjum Nr 63, ul. Drzymały 4/6.

więcej ...
© Rada Osiedla Sołacz - - - stronę redaguje Krzysztof Piechocki